Neděle 5. července 2020, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 5. července 2020 Státní svátek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

belair.07

Balzám

Vaše slova jsou mi balzámem na duši. Polsední dobou se mi zdá, že společnost nemá jiný problém vyjma zločinnosti držitelů ZP. K Vašemu článku ani po dlouhé úvaze nelze nic dodat. Díky.

0/0
16.10.2010 10:53

hafusak2

Problém statistiky je ale v tom,

že do ní jsou zahrnuty i případy nedořešené a už tam zůstanou. Např. Poslední použití zbraně na skládce: Strážný byl obviněn, tj. věc se objeví ve statistice jako tr. činnost s legálně drženou zbraní. Ovšem soud také může rozhodnout, že použití zbraně bylo oprávněné a o tr. činnost se tudíž nejedná - ovšem ve statistice to zůstane. Takže rád bych věděl, kolik z těch 92 případů je ještě v té tabulce oprávněně.

0/0
17.9.2010 12:43

ladyevil_cz

Není...

...co dodat R^

0/0
16.9.2010 9:22

Morák

Re: Není...

Je co dodat! Je třeba ještě říct, že v kolonce "zastřelení - vražda či zabití" je spousta případů použití zbraně v mezích nutné obrany. Dále, že řada vyšetřovaných trestných činů s legální zbraní je následně u soudu zbavena trestnosti právě kvůli uznání nutné obrany, zatímco v policejních statistikách jsou tyto činy vedeny jako trestné.

0/0
16.9.2010 10:07

ladyevil_cz

Re: Není...

;-DHele, krocane...já neprostestuji...ani proti dodatku;-)

0/0
16.9.2010 10:09

CasVyprsel

Re: Není...

R^

0/0
16.9.2010 10:58

Saša

Demokracie - to je rozdat zbraně lidu.

Kdyby byla zavedena povinnost mít zbraň a na veřejnosti se pohybovat ozbrojený, na krátkou chvíli by vzrostl počet úmrtí způsobených střelnou zbraní, ale pak by byla společnost očištěna od nositelů genů psychopatie a sociopatie a násilná kriminalita by téměř vymizela.

Na dokreslení připomínám tu historku z Darwinových cen, jak lupiči vytáhli zbraň na prodavače v krámu s loveckými potřebami, plném ozbrojených zákazníků. Přestřelka prý byla velice jednostranná a krátká.

0/0
16.9.2010 8:41

CasVyprsel

Re: Demokracie - to je rozdat zbraně lidu.

;-D Není to tento případ? http://www.darwinawards.com/darwin/darwin1993-06.html

0/0
16.9.2010 10:58

Tecumtha

Výborně napsáno,rozhodně karma :-D

R^

0/0
16.9.2010 8:26

pejs

no

myslím že by za prvé nebylo od věci nastínit co/kdo je lex, pak bych uvedl třeba celkový počet vražd za hodnocené období, nejen střelné zbraně a nože:-)

a například u žadatelů kteří měli v minulosti problém s drogami nebo alkoholem zákon přímo vyžaduje psychologické a psychiatrické vyšetření...(myslím že by nebylo od věci totéž u bývalýc gamblerů

0/0
16.9.2010 7:35

Tecumtha

přece každý umí zadat do vyhledavače LEX ...

Bránit práva vlastníků zbraní. Nesmíme dopustit, aby se i u nás

opakovala situace obdobná jako v USA a Rakousku, kde došlo k výraznému

omezení práva občana vlastnit zbraň. Nebo dokonce jako ve Velké Británii

kde došlo k úplnému odzbrojení občanů. Každý řádný občan musí mít právo

držet zbraň!Poskytovat právní rady a zastoupení členů ve věcech, které se dotýkají oblasti zbraní.Zakotvení výukového programu pro žadatele o ZP do zákona.Poskytování komerčních informací z této tématiky. atd

0/0
16.9.2010 8:31

MasoxCZ

Re: přece každý umí zadat do vyhledavače LEX ...

K tomu stavu zločinnosti v USA je nutno dodat, že to je technicky vzato blábol. Jsou drastické rozdíly mezi různými lokalitami a je nutno rozlišovat alespoň na úroveň jednotlivých států. Dále US zločinnost je soustředěna prakticky výhradně do oblastí hustě (a většinově) obydlených hispánskými a černošskými "menšinami" (které jsou na daných místech v drtivé převaze) a Jamajčany, a velmi jejich hranice přesně kopírují hranice oblastí, kde operují jejich gangy a obchodují s drogami.

Velmi příznačně mají největší zločinnost a) výše uvedená ghetta a b) oblasti velkých měst kde je držení zbraní občany zcela zakázáno - typicky NYC, Washington D.C., Chicago, Atlanta. V nich pak platí otřesná statistika, že průměrně každý třetí občan tam žijící je během svého života nejméně dvakrát přepaden.

Co se týče zdrojů statistik, stačí odkázat dva servery: US DOJ (US ministerstvo spravedlnosti) a http://www.rkba.org (organizace Right to Keep and Bear Arms - je tam i téměř kompletní katalog právní úpravy)

0/0
16.9.2010 14:28

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz