Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 9. srpna 2020 Roman

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pingu1

..dobry..

..schazi mi jenom tabulka s porovnanim treba se Nemeckem...;-)

0/0
13.11.2010 13:57

petrhajek.blog.idnes.cz

díky za tip,

mrknu se na to. Objektivních věcí na (nejen) toto téma je jak šafránu

0/0
13.11.2010 10:23

duhacenzor

Ve tvé anylyse

chybí autore jeden historický postřeh, jen Jeffersonovo: Ti, kteří překovou své meče v pluhy, budou jimi orati pole těch, kteří tak neučiní) - aneb nutnou  i když ne postačující podmínkou každé revoluce je existence vládního vojska, revolučního vojska a BEZBRANNÉHO civilního obyvatelstva. I proto je existence národa zbraní význačným důvodem jeho svobody a demokracie, jak by se asi vyvíjela situace svého času ve Francií, Rusku, Mexiku, Číně, Kambodži atd. kdyby TAM TEHDY existovaly "národy zbraní";-)

P:S. Díky za skvělý článek.R^

0/0
13.11.2010 8:11

petrhajek.blog.idnes.cz

Re: Ve tvé anylyse

Těch zajímavých citátů je víc. Třeba známé (Washingtonovo?) "Když se kriminalizují zbraně, pouze kriminálnící je budou mít." Ale ten váš citát jsem neznal, hezký.

0/0
13.11.2010 10:27

OskarPokorny

Re: Ve tvé anylyse

Co je to za pitomost - co se stalo ve Francii? Chcete říc, že kdyby bylo v Kambodži mezi lidma více zbraní tak tak nevladou Kmérové? Kdyby ste znal historii tak víte, že v začítku jejich vlády měli obrovskou podporu obyvatel - takže ozbrojenost obyvatel by naopak jejich vláda možná byla ještě horší. Také je u Vás zřejmé naprosté nepochopení Jaffersonova citátu - ten se týká NÁRODNÍ ARMÁDY na obranu země (ne toho, že má každej blbec doma zbírku zbraní) - Hlavní argument obhájců nošení zbraní v USA tedy 2. dodatek ústavy vznikl jako reakce na takzvané minutenmany,kteřá fungovali jako dobrovolné jednotky ale hájili opět NÁRODNÍ zájmy a bylo nutno jejich zbraně a jejich existenci nejak zlegalizovat. troufám si tvrdit, že současné ohýbaní tohoto dodatku (tzn že mají právo si vzít zbraně i (např) do restaurací kde to majitelé výslovně zakázali) je v rozporu z duchem tohoto dodoatku.

0/0
13.11.2010 13:50

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS