Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 9. srpna 2020 Roman

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VaclavBau

přál bych si

aby novináři přistupovali ke každému tématu jako vy. To je ale asi jen ve hvězdách. Každopádně karmaR^

+3/0
10.8.2012 14:37

bukkaker

Jak říkal Ivánek...

...m rd.k_y mediální !!

+1/0
10.8.2012 10:45

troublemaker cz

Karma a

R^R^R^.

+1/0
10.8.2012 9:37

jamijam

Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Nezakazovat zbraně, protože kdo chce, ten si ji je sežene!  Není to tak úplně pravda. To shánění jim to zkomplikuje. Výsledek pak je, že někdo si je sežene, ale někdo taky ne a to je podstatné!

Podle stejné logiky by platilo:

Nezakazovat drogy, protože kdo chce, ten si ji je sežene! Nezakazovat jízdu vlevo, protože kdo chce, ten vlevo jede!

Zrušit zákony, kdo chce, ten je stejně obejde! atd. atd. atd.

Je tedy smyslem totální anarchie? Posuďte sami!!

0/0
10.8.2012 8:30

koutlosh

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Co to mlejete, člověče? Logiku na hlavu postavit vám stydno není? Shánění jim to zkomplikuje, ale je otázka jak moc, zločinec totiž nemá jinou než nelegální cestu ke zbrani stejně povolenou, neb ZP získat nemůže a i když je to možná šokující, tak lidé se ZP nejsou levným zdrojem zbraní pro černý trh. Ten má radši zbraně, které nikde neprošly procesem řádné evidence -> neexistují, jsou automatické, tedy běžnému člověku k nákupu celkem nedostupné, obdobně tak i výbušniny. A co se týče těch drog... v době kdy tráva smrdí na každém rohu a Kalousek už neví co by zdanil, upřimně jsem pro aby tohle byla další možnost.... pro státní kasu by to byla celkem injekce.

+5/0
10.8.2012 8:54

jamijam

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Nebuďte z toho tak nervozní :-)

Zločinec se stane zločincem teprve až někoho zastřelí, takže má to pohodlné zajít si do krámu pro revolver coby nezločinec, a pak někoho odprásknout. Určitě pohodlnější než shánět kvér někde mezi mafiány. Tak jsem to myslel.

Ale asi jste oborník, asi se mýlím...;-(

0/0
10.8.2012 9:16

koutlosh

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

A kolik lidí to takhle udělalo? :-P

+1/0
10.8.2012 9:19

jamijam

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

No to nevím, nepočítal jsem je. Ale kdyby byly kolty legálně na prodej třeba v Tescu, já bych to tak určitě udělal!!!

Mějte se fajn :-)

0/0
10.8.2012 9:27

koutlosh

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Zbraně v Tescu nejsou, mohou je prodávat jen licencovaní prodejci a to vždy až na základě předloženého nákupního povolení vystaveného PČR a ZP získaného složením příslušné zkoušky. A je to tak správně. Nikdo tady nebojuje za uvolnění pravidel, mám pocit, že jsme našli tu zlatou střední cestu, kdy slušný občan má možnost získat zbraň, pokud prokáže, že zná legislativu a při manipulaci s ní nebude nebezpečný svému okolí. Občas se ale ozve někdo neznalý problému a bez uzardění začne vynášet soudy a to je špatně.

+1/0
10.8.2012 9:34

jamijam

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Já s vámi úplně souhlasím, a proti organizaci obchodu u nás se zbraněmi taky nic nemám.

Jen by se mi nelíbilo uvolnění obchodu na úroveň USA. O tom to přeci na začátku (nevinní mrtví) bylo.

0/0
10.8.2012 9:49

.45 ACP

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Váš problém je, že soudíte ostatní podle sebe :-/ Ovšem statistiky dokazují, že pravdu nemáte.

+1/0
10.8.2012 9:35

habit-.!..

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

... kterej blbec použije ke zločinu evidovanou zbraň? ... vy byste toho byl schopen?;-D

+4/0
10.8.2012 10:18

.45 ACP

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Vždyť přímo v tomto vlákně o kousek výše sám píše (cituji): "já bych to tak určitě udělal!" ;-)

+1/0
10.8.2012 10:38

sgt.navazka

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Já obvykle v diskusích nereaguji, protože na ty slovní přestřelky a osobní útoky nemám náladu, ale tady si dovolím upřesnit (neb já se neskromně za odborníka považuji) - v článcích, které uvádím jako zdroje, se dočtete, že oběti vražd sice často mají předchozí záznam v trestním rejstříku, ale pachatelé jej mají ještě častěji - některé studie uvádějí až 97%. A nejde přitom o ojedinělý záznam, ale několikaletou šňůru závažné trestné činnosti. Takže ve chvíli, kdy zločinec někoho zabije, už zločincem je, a to většinou už hodně dlouho.

+4/0
10.8.2012 10:23

Jericho22232

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

Toto musím ze své praxe potvrdit. Velmi málo kdo začíná hned násilnou trestnou činností. Typická kariéra je v následujícím pořadí: problémy ve škole, záškoláctví, nefunkční primární rodina - > drobné krádeže, vandalismus, alkohol, drogy - > vykrádačky aut, bytů -> útoky na viditelně nejslabší - krádeže mobilů dětem, kabelky ženám, důchodcům -> první "el pasa", typicky s první zbraní - maketou, nožem nebo nelegálně drženou střelnou zbraní.

K legálně držené se tito lidé nedostanou, nejen proto, že by ji pro svůj trestní rejstřík nedostali, ale především by to znamenalo vyvynout pro to nějaké organizované úsilí, i dost investovat. To neudělají, ke zbrani se dostanou někde pod rukou a spíš náhodně. "Černých" zbraní je mezi lidmi ohromné množství, ostatně vzpomeňte na své okolí, kde kdo má "za trámem" malorážku nebo starou "FNku" ještě z války.

Jsou i jiné typy cest, ale výše uvedeného je zdaleka nejvíce.

+1/0
10.8.2012 13:29

VaclavBau

Re: Milovníci střelby a zbraní tvrdí:

a taky auta - zakažte jim kupovat si auta. To zkomplikuje pirátům si auta pořizovat... parafráze.

Čtete po sobě, co píšete? Milovníci střelby rozhodně nechtějí, aby byly zbraně volně dostupné všem, ale jsou tu pravidla, za kterých si je bezúhonný a spolehlivý člověk pořídit může. Když lidem vezmete i tuhle možnost, tak jim vlastně berete šanci se bránit. A komplikace se sháněním - zločinci neshánějí registrované zbraně. Došlo Vám to? Když je zakážete plošně, tak jejich výběr bude stále stejný, jako dnes, zatímco sloušní občané budou mít výběr nulový.

+1/0
10.8.2012 14:44

Daniel P.

hezky shrnuto

...ale jak vidno z diskuse, lidi to nezajímá. Buď jsou důsledně vymytí propagandou, že dobrý nevolník zbraně nevlastní, nebo je v tom ta nenávist k někomu, kdo si dovolil něco co oni si nedovolili. Já to nechápu.

Skutečnost, že se dle statistik víc lidí zadusí při pití vody, než je zastřeleno, evidentně nehraje roli. O tom, že největší hromada mrtvol jde bezkonkurenčně za dopravní nehodou nemluvě.

Mám pro vás, milí hodní pritozbraňoví aktivisti, radu - zakažte auta, zachráníte víc lidí. Ano, auto není prostředek k zabíjení, je to tak. O to víc je zajímavé, že ač není určeno k zabíjení, stejně zabíjí řádově víc než zlé zbraně. Divný, ne? :-)

+4/0
10.8.2012 8:09

bambasmeister

Re: hezky shrnuto

ja s vami souhlasim, jen srovanvat pocty mrtvych z dopravnich nehod a mrtych strelnou zbrani je zcela zcestne. Jaksi jste nevzal v potaz pocet aut a pocet zbrani mezi obyvateli. Aut je jednoznacne vice (lze dohledat) nez zbrani. Takze svete div se, zabitych lidi autem, nebo dusledkem dopravni nehody bude take vice ;) To je k upresneni ;)

0/0
10.8.2012 12:25

provarenec

Novináři

Na tom článku je krásně vidět, jakej jsou novináři ksindl.

+5/0
10.8.2012 8:03

petrph

no jo

Ono kdyby někdo udělal přesnou evidenci těch mrtvých z Colorada, tak by taky mohl třeba zjistit kolik z nich už mělo nějaký záznam v rejstříku, kolik bralo drogy a podobně-a nakonec by jsme mohli dojít k názoru že se vlastně skoro nic nestalo...Takové účelové statistiky jsou samozřejmě na pytel...

+1/0
10.8.2012 7:47

Daniel P.

Re: no jo

Co to prosím plácáte za nesmysly?

+3/0
10.8.2012 8:01

koutlosh

Re: no jo

On vždycky bejval takovej pomalejší, nechme ho v klidu žít ;-)

+1/0
10.8.2012 9:23

František Matějka

.

R^

+2/0
10.8.2012 7:36

.45 ACP

Jako vždy

R^ Jenže fakta (navíc perfektně ozdrojovaná) tyhle ideologické odpůrce nezajímají - pro ně je důležitý jejich pocit "zbraně jsou špatné, ááááááno" a nějaká fakta jim ty jejich hebké pocity přece nijak narušit nemohou ...

+1/0
10.8.2012 6:38

Daniel P.

Re: Jako vždy

Každý praktický feudál brzy přišel na to, že musí mít ovce odzbrojené. Porušili to jen ti zlí zlí amíci, co z feudalismu utekli, a navíc si to dali do ústavy, takže s tím teď jejich feudálové, co za nimi dorazili ve chvíli, kdy už tam bylo pohodlí a prachy, horko těžko bojují, mimo jiné pomocí propagandy a haterů jako je Sarah Brady, poznamenaná neštěstím - ta nefunguje na základě rozumu, ta vede osobní citovou vendettu.

Něco jako zlé dítě mi na trojkolce přejelo morče, pomstím se všem trojkolkám - nebýt trojkolky, tak se to nestalo.

+2/0
10.8.2012 8:12

jamijam

Toj ste mě dost uklidnil,

těď mám jistotu, že když někoho zastřelím, tak je to vlastně v pořádku, protože je to až z 91% (váš údaj) kriminálník se záznamem v rejsříku, takže si to zaslouží...

0/0
10.8.2012 6:10

Daniel P.

Re: Toj ste mě dost uklidnil,

Vy jste evidentně trochu pomalejší v chápání psaného textu. Takže po lopatě:

ta souvislost je opačně - ty statistiky ukazují, že krom velmi ojedinělých případů, že narazíte na maniaka, což se vám stane nesrovnatelně méně pravděpodobně než úmrtí následkem chřipky nebo, když už jsme u toho, smrt následkem dopravní nehody, které ve statistikách vedou, po vás bude někdo střílet jen v případě, že se zapletete se špatnými lidmi.

Pokud se nestýkáte se zločinci, tedy nekšeftujete s nimi a nespolupracujete s nimi, a nezapletete se do nějaké války gangů, spíš vás přejede tramvaj, než že by do vás někdo úmyslně (menší pravděpodobnost) či neúmyslně (větší leč stále mizivá pravděpodobnost) střelil.

+6/0
10.8.2012 8:00

klondyke

Co tedy básník nám chtěl říci?

že každému zbrojnímu nadšenci má být dovoleno nosit zbraň?  A tedy má možnost ji i použít - ať už opravněně nebo ne.

V posledním případu ve Wisconsinu se dozvídáme, že příslušné úřady měli znepokojující indicie o dotyčném vrahovi, přesto se nezasáhlo. A co pak s těmi, o kterých se vůbec nic neví (tichá voda břehy mele) a jednou jim to přeskočí?

Pak tedy, přes všechny ty tisíce bezpečáků, tajnech atd., co nás kamerami a jinými prostředky sledují, mám mít strach jít do biografu, do tramvaje, do školy, do kostela.

Bojme se jeden druhého, tak nás naše vrchnost chce mít...

0/0
10.8.2012 5:26

wiki5

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

me by spis zajimalo co jste nam chtel vy rict

+3/0
10.8.2012 5:34

Greybeard.

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

Psát umíte,takže předpokládám, že umíte i číst. Takže máte problém s porozuměním psaného textu. Nevím či to je způsobené nízkým IQ, či případně to mohla způsobit určitá roztržitost při čtení. Takže autor blogu (podle vás básník) nám sdělil že informace, které ve svém blogu "Nevinní mrtví" uvedl  Jan Starý nejsou zrovna přesné a provedl na základě zdrojů uvedených na konci článku důkladnou a pečlivou statistiku o legálním či nelegálním použití střelné zbraně v USA. Proti uvedenému blogu byla vaše poznámka slušně řečeno hloupá.

+5/0
10.8.2012 5:57

martin.p

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

Ano, mám strach, když si uvědomím kolik bezpečáků a tajnejch nás pozoruje a kontroluje jen proto, aby někdo náhodou nezahodil na ulici vajgl, nebo blbě nezaparkoval. Z držitelů legálních zbraní strach nemám, ten kdo chce zabíjet si s legálností zbraně hlavu neláme.

+4/0
10.8.2012 6:35

provarenec

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

Udělej si zbroják a nemusíš mít strach osle. O tom to je.

0/0
10.8.2012 8:05

Daniel P.

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

O tom to není. Udělej si zbroják a můžeš se naučit střílet - to je to důležité.

+2/0
10.8.2012 8:14

Daniel P.

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

Proč byste měl chodit do kostela? Kvůli Bohu to nepotřebujete, zato ta církevní propaganda, ta se tam dobře šíří.

0/0
10.8.2012 8:17

wiki5

Re: Co tedy básník nám chtěl říci?

vy do kostela chodite?

0/0
10.8.2012 9:55

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS